• Wyprzedaż!
Amplituner vintage Pioneer SX 750
Pioneer

Amplituner Vintage Pioneer SX 750

4 500,00 zł
Brutto

Amplituner Vintage Pioneer SX 750 po pełnej rewitalizacji - był amplitunerem z wyższej półki z doskonałym uzupełnieniem funkcji i wydajności dla kogoś, kto chce dobrej wydajności, a jednocześnie nie rozbija banku. SX-750 właśnie to zrobił, emitując 50 watów na kanał przy całkowitym zniekształceniu harmonicznym wynoszącym 0,1%. Wyprodukowany w okresie rozkwitu odbiorników ze srebrną obudową, ten konkretny model został wprowadzony na rynek w 1976 roku i produkowany do 1977 roku. Jego cena detaliczna wynosiła około 400 USD.

Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie

  Bezpieczne zakupy

(gwarancja bezpieczeństwa podczas realizacji przelewów)

  Bezpieczna dostawa

(gwarantujemy profesjonalnie przygotowaną paczkę)

  Gwarancja otrzymania

(zawsze utrzymujemy kontakt podczas dostarczania przesyłki)

Oto kolejny z klasycznych odbiorników Pioneera.

Pioneer SX-750

był amplitunerem z wyższej półki z doskonałym uzupełnieniem funkcji i wydajności dla kogoś, kto chce dobrej wydajności, a jednocześnie nie rozbija banku. SX-750 właśnie to zrobił, emitując 50 watów na kanał przy całkowitym zniekształceniu harmonicznym wynoszącym 0,1%. Wyprodukowany w okresie rozkwitu odbiorników ze srebrną obudową, ten konkretny model został wprowadzony na rynek w 1976 roku i produkowany do 1977 roku. Jego cena detaliczna wynosiła około 400 USD.

Jedną z interesujących cech SX-750 jest to, że zaciski wejściowe/wyjściowe i obwody dla sekcji przedwzmacniacza i tunera są rozmieszczone na jednej dużej płytce drukowanej. Według Pioneera pozwoliło to na użycie nieekranowanych kabli wejściowych, a także zaowocowało lepszą ogólną jakością tonalną. Co ciekawe, wydajność SX-750 nie odbiega tak bardzo od flagowego Pioneera SX-1250, z wyjątkiem mocy wyjściowej. Więc nie jest to zła cena za 400 dolarów w tamtym czasie.

Sekcja FM wykorzystuje podwójny bramkowy FET typu MOS i 4-krotny kondensator zmienny do strojenia. Jak widać, SX-750 ma standardową stylistykę tamtych czasów ze srebrnym panelem przednim, drewnianą obudową i bursztynowym oświetleniem.

Oto kilka innych jego funkcji:

Wejście gramofonowe

2 wejścia taśmowe

2 wyjścia taśmowe

Wejścia pomocnicze/mikrofonowe

Mierniki strojenia

Mierniki sygnału

Wyciszenie FM

Wbudowana antena

Przełączniki tonów i filtrów

Oddzielne regulatory tonów niskich i wysokich

Na szczególną uwagę zasługują chyba dwie ostatnie cechy. Chociaż nie jest to bezpośredni odpowiednik korektora, wykonują świetną robotę, dostosowując ogólny dźwięk. Filtry analogowe są wielkim plusem i zapewniają pewien stopień ciepła, który cyfrowe gadżety wciąż próbują naśladować w dzisiejszych czasach.

Tył SX-750 jest ciekawy, ponieważ ma wystającą podstawę, na której umieszczono złącza wejściowe i wyjściowe oraz wyjścia głośnikowe. Pioneer SX-450 , 550 i 650 również mają tę funkcję. 

Dla tych miłośników analogu, którzy szukają dodatku do swojej gamy produktów audio w stylu vintage, Pioneer SX-750 dodaje nie tylko uliczny styl retro, ale także autentyczną wartość audio do ich kolekcji, co może skutkować dłuższą przyjemnością słuchania i przyjemnością. Odbiornik AM/FM ze specyfikacją audio, która zapewnia wysoką jakość dźwięku, która stanowi mile widzianą alternatywę dla nieco sterylnych opcji cyfrowych XXI wieku oraz łączność, która nadal działa tak długo, jak długo korzystasz z kabli; to świetny amplituner do posiadania.

Specyfikacje

Sekcja wzmacniacza

Ciągła moc wyjściowa (napędzane oba kanały, 20-20 000 Hz)

50 W na kanał przy 8 omach

60 W na kanał przy 4 omach

Pioneer SX 750

Amplituner Vintage

Wzmacniacz stereo

Sprzęt Audio

RetroHiFi

Audio Vintage

Audio HiFi

Szczegóły Produktu

9906
1 Przedmiot