Amplituner Vintage SansuiI QR 6500
  Sansui

  Amplituner Vintage Sansui QR 6500

  6 500,00 zł

  Amplituner Vintage Sansui QR 6500 po rewitalizacji - Ten Sansui QR-6500 był jednym z pierwszych wkładów Sansui w gatunek kwadrofoniczny. Produkowany był od 1973 do około 1975 roku i wytwarzał 33 waty na kanał przy 8 omach, gdy wszystkie cztery kanały są wysterowane i 37 watów na kanał, gdy każdy kanał jest wysterowany. Cena detaliczna to 750,00 dolarów i ma bardzo wyróżniający się design. Złoto-srebrny panel przedni ładnie komponuje się z zaciemnionym okienkiem tarczy i zielono-bursztynowym oświetleniem. Umieść to wszystko w ładnej, wykończonej orzechowo obudowie z litego drewna i masz jeden bardzo ładnie wyglądający odbiornik.

  Ilość
    Ostatnie sztuki w magazynie

    Bezpieczne zakupy

  (gwarancja bezpieczeństwa podczas realizacji przelewów)

    Bezpieczna dostawa

  (gwarantujemy profesjonalnie przygotowaną paczkę)

    Gwarancja otrzymania

  (zawsze utrzymujemy kontakt podczas dostarczania przesyłki)

  QR-6500 ma trzy główne cechy; 4-kanałowy syntezator i dekoder QS, 4-kanałowy, 280-watowy wzmacniacz zintegrowany oraz super czuły stereofoniczny tuner FM/AM. Zasadniczo Sansui wzięło to, co opracowali we wcześniejszym QR-6500 i ulepszyło to.

  W tamtym czasie ich nowy system regularnej matrycy QS z obwodami vario-matrix był najbardziej zaawansowaną metodą odtwarzania pola dźwiękowego w trybie 4-kanałowym. Syntezator QS może przekształcić zwykły 2-kanałowy sygnał w bogate 4-kanałowe wyjście. Oznaczało to, że 2-kanałowe nagrania stereo użytkownika były nadal dostępne na poczwórnym odbiorniku, a nagrania kwadrofoniczne nie były obowiązkowe. Mimo to, aby w pełni wykorzystać QR-6500, zalecano korzystanie z 4-kanałowych nagrań z kodowaniem QS.

  Dekoder matrycy regularnej QS może dekodować dowolny czterokanałowy sygnał QS zakodowany. Działałoby to z dowolnymi zakodowanymi nagraniami, taśmami, a nawet audycjami FM.

  Dane techniczne:

  Zakres strojenia: FM/AM

  Moc wyjściowa: 33W/kanał przy 8Ω (kwadrafoniczny)

  Pasmo przenoszenia: 30Hz do 30kHz

  Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,5%

  Współczynnik tłumienia: 30

  Stosunek sygnału do szumu: 70dB (linia)

  Separacja kanałów: 45dB (linia)

  Impedancja obciążenia głośnika: od 4Ω do 16Ω

  Wymiary: 536 x 181 x 362 mm – 21 3/16 x 7 3/16 x 14 5/16 cala

  Waga: 22 kg – 48,5 funta

  Jak wspomniałem powyżej, tuner w QR-6500 jest doskonały. Wykorzystuje trzy dwubramkowe tranzystory MOS FET i precyzyjny, czterokrotny zmienny kondensator. Wizualnie ma podświetlany wskaźnik tarczy i mierniki zarówno siły sygnału, jak i strojenia.

  4-kanałowe sterowanie syntezatorem/dekoderem Sansui, pięciopozycyjne pokrętło znajdujące się po prawej stronie panelu przedniego, umożliwia wybór dwóch różnych trybów syntezatora QS (Surround i Hall), dwóch zwykłych trybów matrycy QS (Surround i Hall) a także dodatkowy tryb Phase Matrix do dekodowania nagrań SQ.

  QR-6500 nie jest przeznaczony do zwodów serca, jeśli chodzi o naprawę lub renowację. Układ 4-kanałowy jest skomplikowany i sprawia, że wnętrze jest zatłoczone. Miej to na uwadze, jeśli znajdziesz. Najprawdopodobniej będzie wymagał konserwacji lub naprawy, które mogą dość szybko stać się drogie, w zależności od tego, co należy zrobić.

  Spójrz na wszystkie wyjścia głośnikowe na tylnym panelu! Do QR-6500 można podłączyć do pięciu zestawów głośników. Istnieje również niesamowita liczba wejść zarówno dla źródeł 2-kanałowych, jak i 4-kanałowych. Jest nawet przełącznik de-emfazy – pozostałość z czasów, kiedy nadawcy radiowi zamierzali nadawać z redukcją szumów Dolby. Nie tak przydatne dzisiaj. Na tylnym panelu znajdują się również trzy gniazda AC, z których jedno jest sterowane przełącznikiem na przednim panelu.

  Sansui QR-6500 to piękny amplituner kwadrofoniczny, który ma solidne miejsce w historii kwadrofonii. Jeśli jednak nie chcesz bawić się 4-kanałowym dźwiękiem, możesz lepiej trzymać się jednej z 2-kanałowych ofert Sansui. Jeśli chcesz odtwarzać poczwórny materiał źródłowy, możesz również spojrzeć na późniejszą serię Sansui QR-X001, która jest doskonała

  www.retrohifi.pl

  Szczegóły Produktu

  9902
  1 Przedmiot