• Wyprzedaż!
Gramofon Vintage Pioneer PL 12D
Pioneer

Gramofon Pioneer PL12D. Vintage HiFi. Po pełnym serwisie.

1 490,00 zł

Gramofon Vintage Pioneer PL 12D z 2-biegowym napędem paskowym (1972-1976) 

Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie

  Bezpieczne zakupy

(gwarancja bezpieczeństwa podczas realizacji przelewów)

  Bezpieczna dostawa

(gwarantujemy profesjonalnie przygotowaną paczkę)

  Gwarancja otrzymania

(zawsze utrzymujemy kontakt podczas dostarczania przesyłki)

Gramofon Pioneer PL-12D był wyposażeniem domów w latach 70. W tamtym czasie zapewniał podstawowe funkcje, oferując funkcję prędkości z podstawowym automatycznym zatrzymaniem. Po podłączeniu do systemu reprezentacja dźwięku była ponadprzeciętna. System przekładni paskowej wyróżnia gramofon Pioneer PL-12D spośród innych z początku lat 70-tych. Używając tej metody zamiast kół napinających, które zawsze były trochę podatne na problemy, marka mogła usunąć wibracje silnika z dynamiki odtwarzania. 

Przekładnia pasowa poprawiła również stosunek sygnału do szumu, ponieważ mogła ograniczyć generowanie dudnienia, które można było znaleźć w wielu gramofonach klasy podstawowej w tamtych czasach. Pioneer wykonał pasek do układu przeniesienia napędu z poliuretanu. Dzięki temu starzeje się z niezwykłą gracją, pozostając jednocześnie odpornym na potencjalne zmiany temperatury.

Gramofon Pioneer PL-12D wykorzystuje czterobiegunowy silnik synchroniczny, aby zapewnić słuchaczom autentyczne wrażenia podczas odtwarzania. To włączenie zapewnia stabilną prędkość przy jednoczesnym zapewnieniu wzorowej jakości dzwięku. Talerz ze stopu cynku znajduje się na górze, aby jeszcze bardziej poprawić stabilność. Prawdopodobnie najlepszą cechą gramofonu Pioneer PL-12D jest antypoślizgowe śledzenie igły. Igła pozostaje w środku rowka płyty zgodnie z konstrukcją aktywowaną sprężyną stworzoną dla tego konkretnego modelu. Efektem jest lepsza separacja kanałów, gdy masz wszystko podłączone do systemu stereo podczas odtwarzania z winylu.

Specyfikacja:

Silnik - Czterobiegunowy silnik synchroniczny

Napęd - Konstrukcja gramofonu z napędem paskowym

Prędkości - 33 i 45 obr./min

Dokładność prędkości - 1% lub mniej

Wow i Flutter - 0,1% WRMS

Głośność - 47 decybeli

Długość - 221 mm

Ramię - Ramię w kształcie litery S z technologią zapobiegającą przeskakiwaniu

Talerz - Standardowy talerz o średnicy 30 cm wykonany ze stopu aluminium

Wymiary - 430 x 160,5 x 349 mm

Waga - 7,5 kg

Osłona gramofonu została poddana renowacji, wygląda jak nowa. Nigdzie nie popękana. Zamocowana wkładka RELOOP OM BLACK (Ortofon). Zdjęcia przedstawiają faktyczny stan. 

Gramofon Pioneer

Pioneer PL-12D

Pioneer PL

Gramofon Vintage Pioneer PL-12D

Pioneer PL-12D po renowacji

Szczegóły Produktu

9911
1 Przedmiot