• Wyprzedaż!
  • SPRZEDANY
Amplituner vintage Pioneer SX 750
Pioneer

Amplituner Vintage Pioneer SX 750

4 500,00 zł

Całkowicie zrewitalizowany amplituner Vintage Pioneer SX 750 był wysokiej klasy odbiornikiem z doskonałym uzupełnieniem funkcji i wydajności dla kogoś, kto chce dobrej wydajności, nie rozbijając banku. SX-750 właśnie to zrobił, emitując 50 watów na kanał przy całkowitym zniekształceniu harmonicznym na poziomie 0,1%. Wyprodukowany w okresie rozkwitu srebrnych odbiorników, ten konkretny model został wprowadzony na rynek w 1976 roku i był produkowany do 1977 roku.

Ilość
  SPRZEDANY

  Bezpieczne zakupy

(gwarancja bezpieczeństwa podczas realizacji przelewów)

  Bezpieczna dostawa

(gwarantujemy profesjonalnie przygotowaną paczkę)

  Gwarancja otrzymania

(zawsze utrzymujemy kontakt podczas dostarczania przesyłki)

Oto kolejny z klasycznych odbiorników Pioneera.

Pioneera SX-750

był wysokiej klasy amplitunerem z doskonałym uzupełnieniem funkcji i wydajności dla kogoś, kto chce dobrej wydajności, nie rozbijając banku. SX-750 właśnie to zrobił, emitując 50 watów na kanał przy całkowitym zniekształceniu harmonicznym na poziomie 0,1%. Wyprodukowany w okresie rozkwitu odbiorników ze srebrnymi obudowami, ten konkretny model został wprowadzony na rynek w 1976 roku i był produkowany do 1977 roku.

 

Jedną z interesujących cech SX-750 jest to, że terminale wejścia/wyjścia oraz obwody dla sekcji przedwzmacniacza i tunera są umieszczone na jednej dużej płytce drukowanej. Według Pioneera umożliwiło to użycie nieekranowanych kabli wejściowych, a także zaowocowało lepszą ogólną jakością tonalną. Co ciekawe, wydajność SX-750 nie różni się tak bardzo od flagowego Pioneera SX-1250, z wyjątkiem mocy wyjściowej.

Sekcja FM wykorzystuje dwubramkowy MOS FET i 4-krotny kondensator zmienny do strojenia. Jak widać, SX-750 ma standardową stylistykę tamtych czasów ze srebrnym panelem przednim, drewnianą obudową i bursztynowym oświetleniem.

Oto niektóre z jego innych funkcji:

Wejście gramofonowe

2 wejścia taśmowe

2 wyjścia taśmowe

Wejścia pomocnicze/mikrofonowe

Mierniki strojenia

Mierniki sygnału

Wyciszenie radia

Wbudowana antena

Przełączniki tonów i filtrów

Oddzielne regulatory tonów niskich i wysokich

Na szczególną uwagę zasługują dwie ostatnie cechy. Chociaż nie jest to bezpośredni odpowiednik korektora, wykonują świetną robotę, dostosowując ogólny dźwięk. Filtry analogowe są dużym plusem i zapewniają pewien stopień ciepła, który cyfrowe gadżety wciąż próbują naśladować w dzisiejszych czasach.

Tył SX-750 jest ciekawy, bo ma wystającą podstawę, na której umieszczono złącza wejściowe i wyjściowe oraz wyjścia głośnikowe. Pioneer SX-450, 550 i 650 również mają tę funkcję.

Dla tych entuzjastów analogowych, którzy szukają dodatku do swojej gamy produktów audio vintage, Pioneer SX-750 dodaje nie tylko uliczny styl retro, ale także autentyczną wartość audio do ich kolekcji, co może skutkować dłuższą przyjemnością słuchania i przyjemnością. Odbiornik AM/FM ze specyfikacją audio, która zapewnia dźwięk wysokiej jakości, który jest mile widzianą alternatywą dla nieco sterylnych opcji cyfrowych XXI wieku, oraz łączność, która działa tak długo, jak długo używasz kabli; to świetny wzmacniacz do posiadania.

Specyfikacje

Sekcja wzmacniacza

Ciągła moc wyjściowa (napędzane oba kanały, 20-20 000 Hz)

50 watów na kanał przy 8 omach

60 watów na kanał przy 4 omach

 

Pioneer SX750

Vintage Receiver

stereo amplifier

Audio equipment

RetroHiFi

audio vintage

Audio HiFi

Szczegóły Produktu

9906